„Mam talent” w OREW-ie

Kolejna impreza integracyjna za nami tym razem nasi podopieczni zaprezentowali swoje talenty i tak…
Pierwszy swój występ uświetnili nam dzieciaki z grupy p. Basi i p. Ani (REW 3 i 5) z piosenką „Pada, pada deszcz” :)
Następni w kolejce byli przedszkolaki z grupy p. Izy (OET 1), grupa p. Patrycji i najstarsi, czyli grupa p. Moniki i p. Szymona OET 5 był to „Gazetowy Koncert”.
Kolejno wystąpiła grupa p. Ewy OET 3, śpiewając piosenkę pt.”Śpiewać każdy może”.
Nie zabrakło indywidualnych talentów, Marceli zaśpiewał piosenkę dla swojej koleżanki „Ona tańczy dla mnie”, Adrian przejechał slalom na rolkach z woreczkiem w ręku, a następnie rzucał nim do celu. Ola wraz z Adrianem zaprezentowała nam wspaniały układ taneczny do utworu pt.”Aleksandra”.
Przed przerwą wystąpiła grupa p. Basi OET 4 śpiewając piosenkę pt. „Kolorowe listki”.
Po przerwie i emocjach zapierających dech piersiach przystąpiliśmy do występów multimedialnych, gdzie kolejno Weronika i Arek recytowali wiersze „Wpadła gruszka do fartuszka” „Ślimak, Ślimak pokaż rogi”. Patrycja pokazała nam, że zna język migowy.
Natalia i Kamil grali na instrumentach do piosenki „We Will rock You”
a Hubert zaraził nas swoim fantastycznych śmiechem :)
Oskar jak nikt inny zaprezentował talent rzutu do celu. Na końcu był Piotrek, który zaskoczył wszystkich swoimi talentami otóż prasuje, wiesza pranie, nosi zakupy, pomaga słabszym, jeździ na rowerze i z zamkniętymi oczyma układa wieloelementowe układanki.

Wizyta u optyka

Trwa realizacja programu The Gateway Award w naszym Osrodku. To juz czwarta edycja. Z roku na rok do programu przyłączają się nowi uczniowie, ktòrzy pod okiem lideròw realizują zadania w ramach pięciu sekcji: hobby, wolontariat, styl życia, rekreacja fizyczna oraz przygoda i wyzwanie. W poniedziałek wraz z uczestnikami programu odwiedziliśmy salon optyczny realizujac tym samym zadanie w ramach sekcji styl życia. Po salonie oprowadzała nas pani Basia, ktòra przybliżyła naszym uczniom zagadnienia,związane z codzienną pracą optyka. Okazało się, że jeden z naszych uczniòw powinien nosić okulary, co skutecznie ukrywał. Mam nadzieję, że po spotkaniu z optykiem wkròtce pojawi się w okularach w ośrodku. Wizyta w salonie optycznym możliwa była dzięki uprzejmości właścicielki salonu pani Asi i jej siostry Basi. Obu paniom dziękujemy za tą możliwość i poświęcony naszym uczniom czas.

Sylwia Pradelok

Sylwia Pradelok

mgr Sylwia Pradelok-Świerc – logopeda (Logopeda Kliniczny Terapii Wczesnodziecięcej) Dodatkowe kwalifikacje: terapia behawioralna, oligofrenopedagogika, Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa

Więcej wpisów - Website

Byliśmy w Operze Śląskiej w Bytomiu

Było to piękne przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka”.
Zapraszam do oglądania zdjęć.

Jesień z masą solną w OET 5

Podczas dzisiejszych zajęć wspólnie lepiliśmy z naszymi podopiecznym jeżyki i grzyby. Zapraszam do oglądania galerii.

Zabawy z Panią Jesień

Jako, że jesień w pełni, a za oknem zrobiło się bardzo kolorowo to p. Iza i p. Ania pokazały wszystkim dzieciom, jak można się dobrze bawić o tej porze roku. Zachęcam Was gorąco do oglądania zdjęć!