Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018 najpierw odbyła się Msza Św. w kościele pw. Św. Ducha w Chorzowie, a potem w naszym ogrodzie nauczyciele przygotowali przedstawienie pt. „Piraci i wakacje”.

Wycieczka do Lasu Kochłowickiego

W dniu 08.06 pojechaliśmy do lasu, gdzie obcowaliśmy z przyrodą, spacerowaliśmy leśnymi ścieżkami, słuchaliśmy śpiewu ptaków i relaksowaliśmy się nad stawami.

Wizyta w Chorzowskim Zoo :)

W ubiegłą środę zorganizowaliśmy dla naszych podopiecznych wycieczkę do Chorzowskiego ZOO. Pogoda była wcześniej zamówiona, także świeciło słoneczko i przy pięknej pogodzie widzieliśmy  duże zwierzęta m.in. gepardy, żubry, zebry, słonie, ale i też te najmniejsze pająki, węże, egzotyczne ptaki, ryby.
Przez znaczną część czasu towarzyszył nam paw, co spowodowało nie lada  atrakcję,bo wszystkim dopisywały humory i ochoczo spacerowaliśmy po zielonych terenach Zoo. 

Impreza Ośrodkowa – pt. „Kolory”

W dniu 18.05. w ośrodku nasi terapeuci zorganizowali zabawę dla wszystkich podopiecznych. Zapraszam do oglądania zdjęć!

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Informujemy, że w dniu 08.05 odbędzie się msza św. w Kościele pw. Ducha Św. w Chorzowie o godzinie 10:00. W intencji naszych podopiecznych, ich rodziców, opiekunów, członków Stowarzyszenia oraz pracowników Koła PSONI.

W dniu 09.05. o godzinie 10:30 zapraszamy na uroczyste świętowanie Dnia Godności w Chorzowskim Centrum Kultury w Chorzowie przy ulicy Sienkiewicza 3.

 

Niekoniecznie łyżeczką :)

Poznajemy świat za pomocą zmysłów. Połączenia ćwiczeń z słodką przyjemnością – stymulacja smakowa i dotykowa

:)