Wizyta w schronisku.

W ramach realizacji brytyjskiego programu The Gateway Award, odwiedziliśmy w czwartek chorzowskie Schronisko dla Zwierząt. Zbiórkę karmy dla piesków ze schroniska zorganizowali Patryk oraz Oskar, uczniowie uczestniczący obecnie w programie.

W chorzowskim schronisku przebywa obecnie 130 porzuconych psów. Każdy z nich to inna smutna historia. Wśród nich są psy potrącone przez samochody, przywiązane do drzew, wyrzucone przez właścicieli, którym się znudziły. Na adopcję w pierwszej kolejności mogą liczyć szczenięta, które urzekają swym urokiem. Niestety starsze psy, często dożywają w schronisku swych ostatnich dni.
Niespełna kilka lat temu w chorzowskim schronisku było około 600 psów, teraz jest ich zdecydowanie mniej. Po medialnych akcjach z udziałem aktorów adoptujących psy ze schronisk, ludzie decydujący się na adopcję,  zaczęli chętniej decydować się na zabieranie do swych domów także  kilkuletnich piesków. Takie psy są ponoć, dużo bardziej wierne i oddane właścicielowi, niż małe szczenięta nie znające tak naprawdę schroniskowego życia.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji.

Sylwia Pradelok

Sylwia Pradelok

mgr Sylwia Pradelok-Świerc – logopeda (Logopeda Kliniczny Terapii Wczesnodziecięcej) Dodatkowe kwalifikacje: terapia behawioralna, oligofrenopedagogika, Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa

Więcej wpisów - Website